5 Niedziela Wielkanocy – 29.04.2018.

  1. Dziś o godzinie 17.30 nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy. Już w tym tygodniu, we wtorek, rozpoczynamy nabożeństwa majowe. To nasza, polska stara tradycja, kiedy przychodzimy na majówki, kiedy to śpiewamy Litanię do Matki Bożej czy odmawiamy inne modlitwy. Nabożeństwa w dni zwykłe odprawiać będziemy o godzinie 18.00, a po nabożeństwie rozpocznie się Msza święta. Zachęcamy wszystkich, aby również pielęgnować śpiew litanii czy pieśni maryjnych pod kapliczkami, których jest sporo na terenie parafii. Śpiew ludzi łączy, a przede wszystkim jest oddawaniem czci Maryi, Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa. W niedziele nabożeństwa majowe odprawiać będziemy o godzinie 17.00.

  2. We czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszego kraju i naszej archidiecezji. Godziny rozpoczynania Mszy świętych do południa pozostają bez zmian. Natomiast po południu odprawimy Mszę świętą o godzinie 17.00 i 18.30. O godzinie 18.00 będzie nabożeństwo majowe. Msza święta w intencji Ojczyzny rozpocznie się o godzinie 11.00, na którą serdecznie zapraszamy.

  3. W Uroczystość NMP Królowej Polski Msze święte w Stróżach odprawimy o godzinie 16.00, a w Płowcach o godzinie 17.00. Przy okazji czy to przed Mszą świętą czy po Mszy będziemy tam spowiadać.

  4. W piątek po Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszym kościele spowiadamy podczas poszczególnych Mszy świętych. W piątek spowiadamy od godziny 16.00.

  6. W sobotę o godzinie 17.30, modlitwą różańcową, rozpoczniemy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Prosimy przynieść ze sobą świece, które zapalimy podczas procesji z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Litanię do Matki Bożej śpiewać będziemy podczas procesji. Ponowimy też oddanie się Niepokalanemu Sercu Maryi.

  7. Burmistrz Miasta Sanoka oraz nasza Parafia organizują w niedzielę, 6 maja br. na Rynku w Sanoku Dzień Papieski. Wydarzenie rozpocznie się wspólną modlitwą – Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. W programie: pokaz talentów młodzieży zatytułowany „Młodzi dla Jana Pawła II”, wspólny taniec „belgijka”. O godzinie 18.00 na scenie wystąpi Alicja Majewska wraz z Włodzimierzem Korczem. Zapraszamy”. Podpisany p. burmistrz Tadeusz Pióro.

  8. Komunikat dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – do odczytania.

28 kwietnia 2018|