2 Niedziela Wielkanocy czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 08 kwietnia 2018

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, za co można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za jej pobożne odmówienie w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Z tego tytułu zapraszamy dziś na godzinę 15.00, na godzinę Bożego Miłosierdzia, którą przeżywać będziemy wraz z Zespołem SOUL.
  2. Dziś o godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Dziś zbiórka do puszek na „Caritas”.
  4. Jutro, przeniesiona z 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Na ołtarzach przed Świętami były wyłożone kartki, na których można było się wpisywać. Podpisy te złożymy jutro podczas Mszy świętej wieczornej. Były też odpowiednie materiały.
  5. We wtorek, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ofiar katastrofy smoleńskiej. Także w tym dniu będzie spotkanie młodzieży gimnazjalnej klas drugich przed bierzmowaniem. Prosimy o obecność.
  6. W najbliższy piątek, 13 kwietnia, w Ośrodku Caritas w Zboiskach, o godzinie 17.30, rozpocznie się WIECZÓR MIŁOSIERDZIA. O godzinie 18.00 rozpocznie się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Michalika, a po Mszy świętej procesja do parku z obrazem Jezusa Miłosiernego, Relikwiami Św. S. Faustyny i Św. Jana Pawła II, modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego. Organizatorzy proszą o przyniesienie świec.
  7. Szukamy chętnych pań i panów w każdym wieku, którzy chcieliby należeć do Róż różańcowych. Nie wstydźmy się tej pięknej, owocnej modlitwy, przecież sama przynależność nie wymaga zbyt wielkich obowiązków. Codzienne odmawianie dziesiątka różańca, to zaledwie kilka minut. Pomyślmy: ile minut, a może i godzin marnujemy w ciągu dnia. Okazuje się, że pokutuje takie przekonanie, że do Róży mogą należeć tylko starsze osoby, tak, jakby młodzi nie potrzebowali modlitwy. Przynależność do Róży powinna być okazją do chluby, a nie przejawem skrywania się i unikania modlitwy. Na ołtarzach będą wystawione kartki, aby tam można było się zapisywać. Za tydzień podamy, ile osób się zapisało. Oby powstała choć jedna Róża!
  8. Za tydzień zbiórka do puszek na szpital. W prośbie skierowanej do parafii czytamy: „Zwracamy się z prośbą o łaskawą pomoc w zbieraniu środków finansowych na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie nasze starania wypływają z potrzeby serca i chęci służenia osobom chorującym. Widzimy, że z roku na rok liczba pacjentów szpitalnych i osób potrzebujących pomocy medycznej rośnie. Wzrasta również ciężkość schorzeń. Dla każdego pacjenta nagła choroba jest trudnym doświadczeniem życiowym, dlatego też uważamy za szczególnie zasadne służenie dziełu przywracania zdrowia. Uprzejmie prosimy o wyrażenie zgody i pomoc w zbiórce środków finansowych w Parafiach Ziemi Sanockiej na rzecz lepszej opieki nad osobami niepełnosprawnymi w naszym regionie w 2018 roku. W imieniu Fundacji Ochrony Zdrowia podpisany p. prezes Józef Baszak. Ze swej strony również przychylamy się do tej prośby.
  9. Za tydzień, na godzinę 12.30 zapraszamy na Mszę świętą, a po niej na nabożeństwo do św. Rity.
  10. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, Koło w Sanoku, dziękuje wszystkim darczyńcom za pamięć, życzliwość i hojność, a także zrozumienie, otwarte serce na potrzeby ludzi chorych, ubogich i bezdomnych. We wszystkich parafiach sanockich zbierano żywność oraz zebrano kwotę 2.372,00 zł. Pod podziękowaniami podpisana jest p. prezes Alicja Kocyłowska.
7 kwietnia 2018|