UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 01 kwietnia 2018

  1. Dziś w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego.

  2. Dziś choć jest to pierwsza niedziela miesiąca i zawsze wypada zmiana tajemnic różańcowych, to jednak wyjątkowo uczynimy to w następną niedzielę – 8 kwietnia.

  3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, kończy posługę w naszej parafii ks. diakon Jakub Jakubowski, który wraca do seminarium, aby przygotowywać sie już do bezpośredniego przyjęcia święceń kapłańskich. Ze swej strony bardzo serdecznie dziękujemy Jakubowi za gorliwość w pełnieniu swoich obowiązków, za sumienne podchodzenie do tego wszystkiego, co należy do obowiązków diakońskich. Dziękujemy za chętną posługę słowa, szkolne katechezy, posługę w kościele podczas uroczystych Mszy świętych. Jednocześnie życzymy Ci, Jakubie, abyś doszedłszy do kapłaństwa, mógł jak najlepiej i najgorliwiej służyć wiernym, do których Cię pośle ks. abp Adam Szal. Niech kapłaństwo będzie dla Ciebie spełnieniem życiowych inspiracji oraz duchową radością. Będziemy pamiętać o Tobie, a może kiedyś zawitasz też i do naszej parafii? Będziemy się cieszyć!

  4. Rozpoczynamy tzw. biały tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  6. W dniu dzisiejszym pragniemy złożyć jak najszczersze podziękowania i życzenia instytucjom, urzędom, zakładom pracy, osobom prywatnym, tym wszystkim, którzy nadesłali nam życzenia świąteczne. Tych życzeń było wiele i nie sposób odpowiedzieć każdemu z osobna. Wszystkich ogarniamy także swoją modlitwą.

  7. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia, składka do puszek na „Caritas”.

  8. Piękna i głęboka w swojej treści jest liturgia paschalna. Wymaga jednak trudu przygotowania, a potem wykonania. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w tym trudzie brali udział. Ciemnicę i Grób Pański wykonał p. Józef Pęcak przy współudziale s. Ewy, która wraz z s. Haliną, zadbała o ukwiecenie. Dziękuję ks. diakonowi Jakubowi za pomoc przy konstrukcji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, panu Januszowi Grzebieniakowi, panu Zbigniewowi Krystyńskiemu oraz Wojtkowi Urbanowi. Dziękuję starszym ministrantom, którzy poświęcili wiele czasu pomagając przy organizowaniu tych uroczystości. Dziękujemy wszystkim Grupom parafialnym począwszy od dzieci przedszkolnych, poprzez dzieci szkolne, młodzież, służbę liturgiczną, tak ministrantów, jak również lektorów i wszystkich, którzy włączali się w rytm minionego Wielkiego Tygodnia i wkładali w to swoje serce. Dziękujemy panu kościelnemu i wszystkim pomagającym w służbie tych Wielkich Dni, panom organistom, Zespołowi SOUL i Chórowi SONORES pod dyrekcją p. dr Moniki Brewczak. Nade wszystko dziękujemy wykonawcom Męki Pańskiej, księżom: Tomaszowi Podolakowi, Łukaszowi Pirogowi oraz panu Grzegorzowi Langelfeldowi i wspomnianym zespołom muzycznym. Dziękujemy Akcji Katolickiej z naszej i franciszkańskiej parafii za przygotowanie i przeprowadzenie Drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej wielkopiątkowej Drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Dziękujemy Policji za towarzyszenie nam podczas tego nabożeństwa, za okazaną pomoc. Dziękujemy rodzonym siostrom Wioletcie Bieniasz, Bernardce Suder, Celinie Chorążak za prowadzenie śpiewów podczas tego Triduum. Dziękujemy harcerzom za straż przy Grobie Pańskim. Dziękujemy parafianom z Płowiec i Stróżów Małych za przygotowanie liturgii tamtejszych kościołach. Dziękujemy naszej sanockiej telewizji za przekaz medialny, którym od wielu już lat zajmuje się pan Marian Kraczkowski. Dziękujemy pani pracującej w kuchni za przygotowywanie posiłków dla księży podczas spowiedzi wielkopostnej. Dziękujemy wszystkim, którzy licznie brali udział w liturgii paschalnej. Dziękujemy także paniom sprzątającym kościół. Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkich ubogaci swoim błogosławieństwem.

W Wielką Sobotę podczas Liturgii słyszeliśmy słowa: „Raduj się ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem” (Orędzie Wielkanocne)

Z tej okazji życzymy Wam, nasi Drodzy Parafianie i Goście, którzy w jakiś sposób związani jesteście z naszą parafią, aby Jezus był dla Was Nauczycielem i Mistrzem na drogach Waszego życia, które jest pielgrzymowaniem na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech opromienia wszystkie drogi Waszego postępowania. Niech wszystkich darzy pokojem i radością oraz swoim błogosławieństwem.

Wasi duszpasterze

31 marca 2018|