5 Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018.

 1. Trwają nasze parafialne rekolekcje. Program wydrukowany był i jest w naszej parafialnej gazetce. Można także zaglądnąć na naszą stronę internetową do zakładki „Ogłoszenia”. W poniedziałek i środę będą nauki dla małżeństw, a nie jak jest wydrukowane w gazetce, dla mężczyzn i kobiet. Przepraszamy za błąd. Poprawnie jest w gazetce z poprzedniej niedzieli. W poniedziałek i środę zapraszamy więc małżeństwa na wieczorne nauki. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy na poszczególne nauki rekolekcyjne. Dziś także nabożeństwo do św. Rity.

 2. Jutro, w poniedziałek, Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Na godzinę 9.00 zapraszamy na naukę rekolekcyjną, podczas której będą obecni przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych i wspólnie uczcimy św. Józefa.

 3. Jutro też dzień imienin naszego ks. abpa seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Wszystkich noszących imię św. Józefa polecamy Jego przemożnej opiece.

 4. Przypominamy, informujemy, że na dzień 24 marca zostało ustanowione nowe święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Tygodnik „Niedziela” z dnia dzisiejszego poświęca wiele miejsca tej problematyce. Zachęcamy do przeczytania artykułu o Rodzinie Ulmów z Markowej, spod Łańcuta.

 5. W najbliższy piątek, o godzinie 19.00 w Płowcach, rozpocznie się nabożeństwo Drogi krzyżowej, którą zakończymy w Stróżach. Zapraszamy mieszkańców tych wiosek.

 6. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Prosimy przynieść palmy, które święcić będziemy podczas każdej Mszy świętej.

 7. Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych informujemy, że chorych nawiedzać będziemy w Wielką Środę. Prosimy o zgłaszanie chętnych skorzystania z kapłańskiej posługi.

 8. W tym tygodniu po nagrodę do Pana Boga odeszli: Elżbieta Paulina Komska, Franciszek Józef Konieczny i Lech Stanisław Ciuk. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 9. Już dziś ogłaszamy, że w Wielką Sobotę, 31 marca 2018 roku, na Rynku w Sanoku, odbędzie się 4. Śniadanie Wielkanocne dla wszystkich mieszkańców Sanoka. O godzinie 13.00 ks. abp Adam Szal poświęci pokarmy na stół wielkanocny. Organizatorzy zapraszają również do wspólnego posiłku. Będą także rozdawane baranki i paschaliki oraz paczki świąteczne. Prosimy, aby od godziny 12.30 do 13.00 przychodzić na Rynek, gdzie odbędzie się poświęcenie pokarmów. Zechciejmy zamanifestować tam swoją obecność, że jesteśmy wspólnotą.

 10. Dyrekcja i Nauczyciele
  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku
  w dniach 21 i 22 marca 2018 r.,
  w godzinach od 15.30 do 17.30
  zaprasza rodziców wraz z siedmiolatkami
  na wiosenny spacer po szkole.
  Dla małych i dużych gości przygotowano
  krótki program artystyczny
  oraz zajęcia przybliżające codzienność ucznia w szkole.
  Wędrówkę po szkolnych salach i korytarzach rozpoczną
  o 15.30 aktorskie i taneczne popisy uczniów klas 3.

17 marca 2018|