3 Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018.

  1. Na godzinę 17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale, na rozważanie Męki Pańskiej. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

  2. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej: godz.: 8:00; 17:15 oraz po Mszy świętej wieczornej.

  3. W najbliższą środę nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, bo parafia nasza została wyznaczona na nabożeństwo „24 godziny dla Pana”. Jest o tym mowa w „Niedzieli Przemyskiej”, którą można nabyć i dokładnie przeczytać. „24 godziny dla Pana”, to inicjatywa papieża Franciszka, który chce, aby w każdej wyznaczonej przez biskupa parafii odbywały się całodobowe adoracje Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele takie adoracje odbędą się w piątek 9 marca i w sobotę 10 marca. Wtedy to będzie też możliwość spowiedzi świętej. Spowiadać będziemy do północy, tak 9 jak i 10 marca. Będzie to taka „noc konfesjonałów”, którą urządza się w dużych miastach. U nas takiej potrzeby jeszcze nie ma.

  4. We czwartek modlić się będziemy w intencji kobiet. Zapraszamy wszystkie Panie, szczególnie na Mszę świętą wieczorną.

  5. Przypominamy, że w dniach: od 9 do 11 marca 2018 roku w Miejscu Piastowym odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe. W zakrystii można otrzymać specjalne zaproszenie.

  6. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za ofiary ze swej strony dziękujemy.

  7. Zapraszamy także do lektury prasy katolickiej. Jest w niej wiele aktualnych spraw, które mogą przyczynić się do ożywienia naszej wiary, jak również poszerzyć wiedzę odnośnie spraw Kościoła czy chrześcijańskiej moralności. Można nabyć tygodniki „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, czy naszą gazetkę „Góra Przemienienia”.

  8. Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, Koło w Sanoku, zaprasza na spotkanie z Janem Urmańskim, socjologiem, koordynatorem krajowym Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Mama, Tata i Dzieci”: Duża Rodzona – Duże Możliwości. Na spotkanie można przyjść razem z dziećmi w sobotę 10 marca, na godzinę 16.00, do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku, ul. Lenartowicza 2.

  9. W minionym tygodniu zmarli: Janusz Szczudlik, Elżbieta Sajdak oraz żona naszego pana kościelnego, Zbigniewa Krystyńskiego, Lucyna. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu.

3 marca 2018|