2 Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018.

 

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

  1. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 12.30 ks. bp Stanisław Jamrozek udzieli (ł) sakramentu bierzmowania młodzieży trzecich klas gimnazjalnych z naszej i franciszkańskiej parafii.
  2. Gorzkie Żale o godzinie 17:00, na które serdecznie zapraszamy. Podczas tego nabożeństwa składane  ofiary przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszamy także na Drogę krzyżową, którą odprawiamy w piątki: o godzinie 8:00 dla starszych; o 17:15 dla dzieci i ich rodziców; po Mszy świętej wieczornej dla młodzieży i wszystkich chętnych.
  3. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Uczniowie – misjonarze w mocy Ducha Świętego”. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że głównym sprawcą misji jest Duch Święty. Misjonarz i ci, którzy jednoczą się z nimi w dziele misyjnym są Jego współpracownikami” – czytamy w komunikacie na dzień dzisiejszy. Z tej okazji dziś zbiórka do puszek na misje. Za ofiary z serca dziękujemy.
  4. W środę: odbędzie sięMsza święta dziękczynna za dar bierzmowania oraz rozdanie pamiątek z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiadamy jak w każdy czwartek i piątek miesiąca, bez zmian.
  6. W tym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy następujących parafian: Piotra Suszyńskiego, Eugeniusza Chytłę, Stanisławę Pankiewicz i Ryszarda Niemca. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
  7. Informacja od p. burmistrza Tadeusza Pióro: „1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji pragnę zaprosić do uczestnictwa w miejskich uroczystościach. Odbędą się one w czwartek (1 marca 2018). Rozpocznie je Msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych o godzinie 18.00 w kościele farnym pw. Przemienienia Pańskiego. Bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii nastąpi przejście na Rynek, gdzie przed tablicą upamiętniającą żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, straconych w publicznych egzekucjach w Sanoku w 1946 roku, odbędzie się dalsza część uroczystości, podczas której m. in. zostaną złożone kwiaty. Podpisany p. burmistrz Tadeusz Pióro. Ze swej strony również bardzo serdecznie zapraszamy na tę Mszę świętą i towarzyszące jej uroczystości.
  8. Księża Michalici zapraszają nas na rekolekcje trzeźwościowe, które trwać będą od 9 do 11 marca 2018 roku w Miejscu Piastowym. Dla chętnych mamy specjalne zaproszenia, które można odebrać w zakrystii. Program wydrukowany jest w naszej parafialnej gazetce.
  9. Pani Teresa Gosztyła zaprasza na pielgrzymkę szlakiem Sanktuariów Maryjnych Warmii i Mazur, jaka odbędzie się w dniach od 18 do 22 kwietnia 2018 r. Trasa pielgrzymki przebiegać będzie od Komańczy, poprzez Kodeń, Grabarkę, Świętą Lipkę, Giżycko, Stoczek Warmiński, Gietrzwałd, Malbork, Toruń. Cena – 500 złotych. Szczegóły można uzyskać w kancelarii parafialnej.
  10. Zachęcamy do zakupienia ciekawych książeczek pod ogólnym tytułem „Wszystko o…”. I tak: Wszystko o roku liturgicznym; Wszystko o Eucharystii, Wszystko o Wielkanocy, Wszystko o Apostołach Jezusa Chrystusa. Cena jednego egzemplarza – 4 złote.

 

Ogłoszenia pozaparafialne:

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku przy ul. Jana III Sobieskiego 5 w Sanoku informuje, że zapisy uczniów z obwodu szkoły do klas pierwszych, czwartych i siódmych na rok szkolny 2018/2019 trwają od pierwszego do piętnastego marca 2018 r., natomiast wnioski uczniów spoza obwodu przyjmowane będą od 19 do 28 marca 2018 r.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8 w Sanoku przy ul. Jana III Sobieskiego 5 w Sanoku zaprasza rodziców i uczniów szkół podstawowych i klas zerowych na Dni Otwarte w dniach 28 lutego i 1 marca 2018 r., od godziny 16.30 do 18.30.

Pod jedną i pod drugą informacją podpisany jest p. dyrektor mgr Robert Zoszak.

 

25 lutego 2018|