XIII Międzynarodowe Forum Pianistyczne

 

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” (MFP) to Święto Muzyki rozbrzmiewającej na przełomie stycznia i lut

 

ego w Sanoku i w całym Euroregionie Karpat. To czas, w którym Sanok staje się Stolicą Kultury Europy goszcząc każdorazowo od 300 do 400 uczestników z kilkunastu krajów Europy.
Już 4 lutego w Sanockim Domu Kultury rozpocznie się wyjątkowa seria koncertów organizowanych przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury, w ramach XIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Trwające 6 dni wydarzenie rozpocznie Gala Inauguracyjna poświęcona historycznemu jubileuszowi 90-lecia Maestry Lidii Grychtołówny. W kolejnych dniach na scenie wystąpi m.in. Sasha Strunin & Gary Guthman w koncercie „Forum Miastu”, gdzie amerykański artysta razem z Polską piosenkarką dadzą wyjątkowy występ Jazzowy. 6 lutego muzyczna rodzina Osokinów z Łotwy, wykona koncert „Tatiana Shebanova in memoriam”. W kolejnych dniach wystąpi także znakomity Kevin Kenner, który koncertował z najlepszymi orkiestrami świata. Forum Pianistyczne zostanie zakończone występem legendarnej już Orkiestry Lwowskiej pod tytułem „Polska Niepodległa”.

Na wszystkie koncerty bilety do nabycia w siedzibie Fundacji na ul. 3-go maja 15/3 w Sanoku. 

 

31 stycznia 2018|