Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2018.

Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2018.

Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W czasie każdej Mszy świętej błogosławimy kredę i kadzidło. Chrześcijański obyczaj każe w tym dniu wypisać na drzwiach naszych domów inicjały imion Trzech Mędrców: KACPER + MELCHIOR + BALTAZARK + M + B = 2018.

  1. Dziś o godzinie 14.15 wychodzimy procesjonalnie z naszego kościoła i udajemy się prosto na Plac Harcerski. W miarę możliwości idziemy w strojach. Prosimy, aby jak najwięcej było strojów koloru niebieskiego, np. same chusty, które rozdajemy każdemu, kto zechce oraz korony. Zwracamy się do dzieci przedszkolnych, do ich rodziców, aby dzieci były poprzebierane najlepiej jak aniołki, aby poprzedzały cały orszak. Zapraszamy młodzież gimnazjalną i młodzież szkół średnich. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, aby przewodziły orszakowi. Trzeba także się poprzebierać, o ile to tylko możliwe. Mogą to być stroje regionalne, taneczne, ludowe. Niech każdy czuje się zaproszony i dołączy do orszaku. W czasie pochodu śpiewamy kolędy. Niech nasze miasto żyje Bożym Narodzeniem. Na Rynku odbędzie się pokłon Mędrców ze Wschodu. Będą tam zwierzęta i ciepły posiłek dla chętnych. Bądźmy w tym dniu Królami, którzy przychodzą, aby oddać pokłon Panu.

  1. Wraz z jutrzejszą niedzielą kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.

  2. Jutro o godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy wszystkie Róże.

  3. Składka z dzisiejszej Uroczystości przeznaczona jest na misje, zaś składka z jutrzejszej niedzieli na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Wszystkim Ofiarodawcom składamy szczere podziękowania.

6 stycznia 2018|