4 Niedziela zwykła – 28 stycznia 2018.

4 Niedziela zwykła – 28 stycznia 2018.

  1. Dziś o godzinie 19.00 rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu SOULIKÓW, SOULU i CHÓRU SONORES. Zapraszamy wszystkich, aby kolejny raz przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenie, ukazaną w kolędach i pastorałkach.

  2. W piątek, który jest także pierwszym piątkiem miesiąca, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej, połączone z błogosławieństwem gromnic. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w następujących godzinach: 6.30; 8.00, 9.30, 11.00 oraz o godz. 17.00 i 18.30; w Stróżach o godzinie 16.00, zaś w Płowcach o godzinie 17.00. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Najlepszemu Bogu i Matce Najświętszej polecamy wszystkie Siostry zakonne pracujące w naszej parafii, dziękując za dar powołania do życia zakonnego, z prośbą o błogosławieństwo w służbie Pana Boga i Kościoła. Prosimy także o nowe powołania do życia zakonnego, tak męskiego jak i żeńskiego.

  3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, wspomniany już pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek od godziny 16.00 spowiadamy w Płowcach i Stróżach, a od godziny 17.00 w naszym koście, natomiast w piątek podczas każdej Mszy świętej.

  4. W sobotę wspomnienie św. Błażeja. W tym dniu pobłogosławimy świece i wiernych oraz jabłka. Św. Błażej był biskupem Sebasty, miasta leżącego na terenie dzisiejszej Turcji. W rytuale błogosławieństw czytamy: „Umarł on jako męczennik około roku 316. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła”. Za jego wstawiennictwem prosić będziemy Boga „o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy”. Wtedy też otrzymamy „specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka”.

  5. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Za tydzień w naszej parafialnej gazetce ukaże się wykaz wszystkich księży, którzy pracowali w naszej parafii począwszy od ks. prałata Adama Sudoła. Wszystkich, tak zmarłych, jak i żyjących, polecamy łaskawości Najwyższego Pana.

  6. Zapraszamy także do sięgania po wiadomości na temat życia parafialnego, korzystania z ogłoszeń, historii naszej parafii, galerii zdjęć odnośnie naszych kościołów i wydarzeń aktualnych. Strona powyższa została zrobiona na nowo, stąd były pewne opóźnienia, ale dziś wszystko jest aktualne. Warto też sięgać po prasę katolicką. W „Niedzieli” odnajdujemy „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”, co warto przypomnieć w formie dziesięciu przykazań: „1. Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata. 2. Myśl dobrze o wszystkich – nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym odnaleźć coś dobrego. 3. Mów zawsze życzliwie o drugich – nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi. 4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć. 5. Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody. 6. Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien innym. 7. Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem. 8. Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak ty korzystasz z pracy drugich. 9. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie. 10. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół”. Te słowa przekazał nam Czcigodny Sługa Boży, Stefan kardynał Wyszyński, prymas Polski, kandydat na ołtarze.

  7. Od soboty trwają ferie dla dzieci, młodzieży czy czas urlopów dla niektórych rodziców. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku, nabrania sił do dalszej pracy oraz Bożego błogosławieństwa, które wszyscy przyjmijmy.

27 stycznia 2018|