4 Niedziela Adwentu

4 Niedziela Adwentu – 24.12.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie.

  1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do stołu wieczerzy wigilijnej. Zacznijmy ten wyjątkowy wieczór wspólną modlitwą, odczytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu, połamaniem się opłatkiem i składaniem sobie życzeń. Niech w naszych domach zabrzmią też kolędy. Na Wigilię nie podajemy alkoholu.

  2. Dziś, ze względu na Wigilię, nie ma Mszy świętych po południu, a więc o godz. 16.00 i 18.00. Niech to dzisiejsze popołudnie, tak wyjątkowe, będzie czasem poświęconym najbliższym.

  3. W Stróżach i Płowcach w czasie Świąt godziny odprawiania Mszy świętych pozostają bez zmian. Pasterka w Stróżach i Płowcach będzie o godzinie 22:00.

  4. O północy, odprawimy Mszę świętą zwaną pasterską. Zapraszamy wszystkich chętnych na to wyjątkowe przeżywanie tajemnicy przyjścia Boga do człowieka.

  5. W poniedziałek – 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę jeśli chodzi o godziny celebrowania Mszy świętych. Podobnie też i na św. Szczepana. W te trzy dni nie będzie nieszporów.

  6. Przypomnijmy jeszcze, jak Uroczystość Bożego Narodzenia obwieszcza Martyrologium Rzymskie: „25 grudnia, 8 dzień przed kalendami styczniowymi, 7 dzień kalendarza księżycowego. Po upływie wielu wieków od stworzenia świata, kiedy na początku Bóg stworzył niebo i ziemię i uformował człowieka na swoje podobieństwo, a także po wielu wiekach, od kiedy po potopie Najwyższy położył tęczę między chmurami jako znak przymierza i pokoju; dwadzieścia jeden wieków po wyruszeniu Abrahama, naszego ojca w wierze, z Ur Chaldejskiego; trzynaście wieków po wyjściu Izraela z Egiptu pod przewodem Mojżesza; około tysiąc lat po namaszczeniu Dawida na króla Izraela; w sześćdziesiątym piątym tygodniu, według proroctwa Daniela; w czasie sto dziewięćdziesiątej czwartej Olimpiady; w roku 752 od założenia Rzymu; w czterdziestym drugim roku panowania Cezara Oktawiana Augusta; kiedy na całym świecie zapanował pokój, Jezus Chrystus, odwieczny Bóg i Syn odwiecznego Ojca, chcąc uświęcić świat swoim miłościwym przyjściem, poczęty z Ducha Świętego, po upływie dziewięciu miesięcy od poczęcia, rodzi się w Betlejem Judzkim z Maryi Dziewicy, stawszy się człowiekiem. Narodzenie naszego Pana Jezusa Chrystusa według ciała”.

  7. W ostatni dzień Roku Pańskiego 2017, przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godzinie 11.00 odprawimy Mszę świętą w intencji jubilatów, którzy obchodzą rocznice bądź też jubileusze swoich ślubów. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

  8. Msza święta na zakończenie Roku Pańskiego 2017 zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie za miniony rok, prosząc o dobre przeżywanie Roku nadchodzącego.

  9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju kościoła i całej liturgii adwentowej i Bożonarodzeniowej. Dziękujemy panom organistom, kościelnym, służbie liturgicznej, grupom parafialnym, Zespołowi Soul, siostrom zakonnym, panu Józefowi Pęcakowi za wykonanie nowej, oryginalnej szopki, paniom pracującym w kuchni, panu leśniczemu za choinki i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżywania tych Świąt. Dziękuję też wszystkim kapłanom.

24 grudnia 2017|