2 Niedziela Adwentu

  1. Dziś Dzień Modlitwy w intencjach Kościoła na Wschodzie. Po Mszach świętych będzie też zbiórka do puszek przeznaczona tym Kościołom. Wiemy, jak ciężka jest sytuacja chrześcijan na Wschodzie, gdzie burzone są kościoły, domy, a wierni nierzadko mordowani. Także dziś, na godzinę 17.30 zapraszamy na modlitwy w tej intencji.
  2. Od minionego poniedziałku gościmy w parafii ks. Zdzisława Daraża, brata bliźniaka naszego ks. Mariana, który nam posługiwał przez ostatnie miesiące. Teraz bracia się wymienili i przez jakiś czas będzie nam posługiwał ks. Zdzisław. Przez 22 lata pracował on w Kamerunie jako misjonarz, a przez następne 12 lat w Belgii. Witamy go serdecznie życząc zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, podczas których można się spowiadać, aby spowiedzi nie odkładać na ostatni dzień przed wigilią, kiedy tu przybywają wierni z wielu miejscowości.
  4. W przyszłą niedzielę, trzecia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, które rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 12.30.
  5. Posłuchajmy skróconego komunikatu komendanta Powiatowego Policji w Sanoku, mł. Insp. Andrzeja Stępnia: „Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz okres przedświąteczny również niosą ze sobą zagrożenia. Zdarza się, że niektórzy wyjeżdżają na święta do rodziny, pozostawiając swój dom bez nadzoru. Jest to dogodna sytuacja dla włamywaczy, którzy tylko czekają na taką okazję. Z ustaleń wynika, że najpierw włamywacze robią rozpoznanie obserwując dom, który chcą okraść. Sprawdzają w jakich godzinach domownicy są nieobecni. Niekiedy przestępcy przychodzą w okolicę domu i oglądają go z bliska, robią zdjęcia, a zaczepieni przez sąsiadów tłumaczą, że obecnie budują własny dom i przyszli zobaczyć elewację, bądź rozwiązania techniczne”. To tylko fragment dłuższej wypowiedzi. Całość jest wydrukowana w naszej gazetce.
  6. W biegłą niedzielę zbieraliśmy na dzieci z Niżankowic, miejscowości leżącej tuz za polską granicą. Zebraliśmy 2 tys. 38 zł. Ze swej strony składamy serdecznie podziękowania, a myślę, że organizatorzy sami też podziękują.
6 grudnia 2017|