„Uwierz Polsko” – nowa płyta zespołu „Soul”

W niedzielę, 19 listopada w Sanockim Domu Kultury odbył się koncert i promocja nowej płyty Zespołu Wokalnego „Soul” pt. „Uwierz Polsko”. Chórzyści i soliści pod kierownictwem p. dr Moniki Brewczak wykonali pieśni patriotyczne takie jak: „Ballada o rotmistrzu Pileckim”, „Czerwone Maki” czy „Biały Krzyż”. Nie brakowało utworów związanych z rodziną Ulmów z Markowej. Swoją obecnością zaszczycili m. in.: J. E. ks. abp Adam Szal, ks. prałat Artur Janiec, ks. prałat dr Andrzej Skiba, Poseł na Sejm RP dr Piotr Uruski, Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro oraz wielu zaproszonych gości.

Album „Uwierz Polsko” to „muzyczne” podejście do takich wartości jak patriotyzm, umiołowanie ojczyzny, przedstawienie bohaterów, którzy swoją krew przelali w walce o wolną i niepodległą Polskę. Polska pieśń patriotyczna to historia Polski i polskiego dziedzictwa kulturowego, to upowszechnianie polskich tradycji narodowych, to źródło wartości, wzorców postępowań.

Wydana płyta trafi do szkół powiatu sanockiego. Ma służyć upowszechnianiu polskich tradycji narodowych, wolnościowych i solidarnościowych. Ballada o Rotmistrzu Pileckim jest upamiętnieniem dziejów ojczystych i przywróceniem bohaterów w pamięci Polski i Polaków. Projekt zakłada powstanie Pieśni o Ulmach, która jest wyrazem przywracania pamięci lokalnej poprzez odkrywanie historii „małych ojczyzn” i bohaterskich czynów „niezwykłych” polskich rodzin.

19 listopada 2017|