Koncert patriotyczny w naszym kościele

Po wieczornej mszy świętej, 11 listopada o godzinie 19.00 w naszym kościele wzorem lat ubiegłych zaproszono parafian i mieszkańców Sanoka do wspólnego przeżywania narodowego święta niepodległości w szczególny sposób. Przed publicznością zaprezentował się parafialny zespół wokalny „Soul” oraz „Souliki”. Zespoły prowadzone przez p. dr Monikę Brewczak zaprezentowały patriotyczny repertuar, zachęcając tym do śpiewania i rozważania pieśni. Artystom akompaniował Bartłomiej Grzebieniak.
Koncert odbył się tydzień przed oficjalną premierą nowej płyty. Zespół „Soul” w ramach projektu „Patriotyzm Jutra” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polskiej wydał płytę pt. „Uwierz Polsko”. Koncepcja projektu oparta jest na „muzycznym” podejściu do takich wartości jak patriotyzm, umiłowanie ojczyzny, przedstawienie bohaterów, którzy swoją krew przelali w walce o wolną i niepodległą Polskę. Muzyka była zawsze towarzyszką losów naszego kraju i narodu polskiego. Album, który powstał w ramach dofinansowania idealnie wpisuje się w cele programu Patriotyzm Jutra, jak i w jego nazwę. Polska pieśń patriotyczna to historia Polski i polskiego dziedzictwa kulturowego, to upowszechnianie polskich tradycji narodowych, to źródło wartości, wzorców postępowań.
Album ten zostanie dostarczony do każdej szkoły na terenie powiatu sanockiego, ma służyć upowszechnianiu polskich tradycji narodowych, wolnościowych i solidarnościowych. Ballada o Rotmistrzu Pileckim jest upamiętnieniem dziejów ojczystych i przywróceniem bohaterów w pamięci Polski i Polaków. Projekt zakłada powstanie Pieśni o Ulmach, która jest wyrazem przywracania pamięci lokalnej poprzez odkrywanie historii „małych ojczyzn” i bohaterskich czynów „niezwykłych” polskich rodzin.
Muzyka ze względu na swoja łatwość przenikania do umysłu jest jednym z najlepszych przekaźników i utrwalaczy informacji. Celem jest również dostarczenie do różnego rodzaju instytucji, szkół, przedszkoli płyty z samym profesjonalnym podkładem muzycznym, który pozwoli na odtworzenie utworu i jego odśpiewanie.

11 listopada 2017|