Wniebowstąpienie Pańskie 28 maja 2017

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwo majowe o godzinie 17.00.
2. Do środy odprawiamy nabożeństwa majowe o godzinie 18.00. Od czwartku rozpoczyna się czerwiec. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odprawiać po Mszach św. o godz. 18.00.
3. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego i przed święceniami kapłańskimi dk Szczepana Wiśniewskiego. W najbliższą sobotę otrzyma on dar sakramentu kapłaństwa w stopniu prezbiteratu. Módlmy się w jego intencji.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek spowiadamy w Stróżach i Płowcach o godz. 16.00., a o godz. 17.00 w naszym kościele. W piątek spowiedź od godziny 16.00. W sobotę nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową. Potem będzie Msza święta z kazaniem fatimskim i procesja z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Zapraszamy.
5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godzinie 12.30 Mszę świętą prymicyjną odprawi ks. Szczepan Wiśniewski.
6. Zapraszamy do udziału w XV Festiwalu Piosenki Religijnej, który jest organizowany przez Parafię Przemienienia Pańskiego. Odbędzie się on w dniach 17-18 czerwca 2017 roku w Klubie Górnik. Regulamin dostępny na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia do dnia 12 czerwca. Gwarantujemy wartościowe nagrody.
7. W związku z trwającym rokiem św. Brata Alberta uczniowie ZS w Dobrej oraz mieszkańcy schroniska Domu Inwalidy Bezdomnego im. św. Brata Alberta zapraszają wszystkich parafian na spektakl pt. „Brat naszego Boga” autorstwa Karola Wojtyły. Premiera odbędzie się 2 czerwca (piątek) o godz. 10.00 w SDK przy ul. Mickiewicza.
8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej.

28 maja 2017|