IV Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza, to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Zdajemy sobie sprawę ze słów Chrystusa: „Żniwo wielkie, ale robotników mało”. Dziękujemy Panu Bogu za każde powołanie, a jednocześnie prosimy o nowe zastępy powołanych, w tym z naszej parafii.
2. Nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych dziś o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
3. Także dziś – Koncert Papieski ku czci św. JP II. O godz. 18.30 na Rynku wystąpią „Soul”, „Souliki”, Zespół instrumentalny PWSZ, a po koncercie odbędzie się projekcja filmu „Apartament”. Zapraszają p. Burmistrz i Organizatorzy
4. Jutro (poniedz.) Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bp. Stanisława Jamrozka, oraz ks. Stanisława Guzika, których wspominać będziemy w naszych modlitwach.
5. Trwa miesiąc maj. Przypominamy o majówkach, na które zapraszamy na godzinę 18, a po nich Msza święta.
6. W poniedziałek i wtorek (wyjątkowo po I niedzieli) zapraszamy uczniów Gimnazjum na spotkania przed bierzmowaniem. W poniedziałek kl. I, we wtorek kl. II. Początek majówka o godz. 18.00
7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Pierwszej Komunii świętej dla dzieci z naszej parafii, ze Szkoły Podstawowej nr 2, im. św. Kingi. Będzie dwie grupy: o godzinie 9.30 i 11.00. W sobotę, przed Komunią świętą, od godziny 9.00 do 11.00, będzie spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców, chrzestnych i wszystkich z rodziny.
8. Rodzice i Rodzina Julii Skurskiej składają serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za wsparcie i hojność. Zebrano dziewięć tysięcy sto sześćdziesiąt siedem złotych, 28 groszy i 15 dolarów amerykańskich. Rodzice i cała Rodzina życzą nam Bożego błogosławieństwa i polecają opiece Matki Najświętszej. Msza święta w intencji wszystkich Ofiarodawców odprawiona będzie 7 czerwca, o godzinie 6.30.
9. Jeszcze jedna prośba o pomoc, tym razem dla Julka Świdurskiego, który ma poważną wrodzoną wadę serca i wymaga kosztownego leczenia. Jego choroba to zespół hipoplazji której istota polega na niewykształceniu prawidłowo lewej komory serca. Ofiary na jego leczenie rodzice będą zbierać zgodnie z ogłoszeniem z ubiegłej niedzieli, w dniu dzisiejszym. O jego chorobie szeroko pisała „Korso Gazeta Sanocka” z dnia 23 marca 2017 roku. Dziś, według swoich możliwości, pomóżmy małemu Julkowi.

8 maja 2017|