XXXII Niedziela zwykła – 6 listopada 2016 roku

monitor-1918-rada-regencyjna1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca połączona ze zmianą tajemnic różańcowych. Zapraszamy na modlitwę, którą ofiarujemy za zmarłych.
2. W najbliższy piątek, we wspomnienie św. Marcina z Tours, przeżywać będziemy 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Warto nabyć „Niedzielę”, która sporo miejsca poświęca tej tematyce, przedstawiając m. in. Ojców Założycieli Polski Niepodległej. Z tej okazji, w naszym kościele, jak to bywa każdego roku, rozpoczną się Miejsko – Powiatowo – Gminne uroczystości. Mszę świętą rozpoczniemy o godzinie 11.00, a po niej, uczestnicy uroczystości przejdą na cmentarz przy ul. Rymanowskiej, by w kwaterze żołnierzy polskich oddać hołd i pomodlić się za poległych za nasz raj. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na te uroczystości. Poczujmy się zobowiązani do wdzięczności i krzewienia ducha patriotyzmu.
akt-jubileuszowy-20163. Także w piątek, 11 listopada, rozpoczniemy Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Jest to wydarzenie wielkiej wagi duszpasterskiej skierowane do każdego z nas, ludzi ochrzczonych. Bardzo serdecznie zapraszamy, aby każdego dnia był ktoś z rodziny, z domu, na wieczornej Mszy świętej, a potem na adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z odpowiednimi modlitwami.
4. Od dziś zbierać będziemy podpisy pod inicjatywą Mama, Tata i Dzieci. Jest to Europejska Inicjatywa Obywatelska służąca obronie tożsamości Małżeństwa i Rodziny. Celem inicjatywy jest zebranie do 10 grudnia 2016 roku jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie Unii Europejskiej małżeństwo będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie rodziny. Projekt zawiera gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Zachęcamy do podpisania, a także włączenia się w zbieranie podpisów na papierze i w Internecie przez stronę www.mamatataidzieci.pl. Prosimy poważnie i odpowiedzialnie potraktować tę inicjatywę. Mamy do tego odpowiednie formularze, na których można będzie składać podpisy. Potrzebny będzie osobisty numer identyfikacyjny.
5. Każdego dnia na godzinę 17.30 zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe.
6. Podziękowania Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im, św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego – do odczytania.

6 listopada 2016|