XXX Niedziela zwykła – 23 października 2016.

1. Dziś na godzinę 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
tydzien-misyjny-20162. Także dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny, podczas którego modlimy się za misje na wszystkich kontynentach. Wspomagamy ich także naszą ofiarą, gdyż potrzeby misyjne są wielkie. Pamiętamy o misjonarzach z naszej diecezji, w tym m. in. ks. Wiesławie Mareckim w Kamerunie, a który pracował w naszej parafii, siostrze Michalinie, która pracuje na Syberii. Nie zapominamy o kapłanach pracujących w Kazachstanie, w tym znanym nam ks. Piotrze Pytlowanym, który także pracował w naszej parafii.
3. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego składa serdeczne podziękowania za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki pieniędzy w ubiegłą niedzielę (16.10.2016) na budowę pomnika św. Michała Archanioła. Zebrano kwotę trzech tysięcy dwustu dziewiętnastu złotych. Będzie to początek funduszy na pomnik patrona naszego miasta.
4. Na ołtarzach znajdują się kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie tych kartek. Po wypełnieniu prosimy o przekazanie ich do zakrystii bądź też do kancelarii parafialnej.
5. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00, Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Posadzie, rozpocznie się Sanocka Procesja Świętości pod hasłem: „Ze świętymi w życie”. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi, starszych, jednym słowem wszystkich na to wydarzenie wiary, poprzez które chcemy uwielbić Boga w Jego świętych; uświadomić sobie nasze powołanie do świętości i z różańcem w ręku przejść ulicami naszego miasta prosząc, aby nikt z nas życia nie przegrał. Zachęcamy rodziców, aby pomagali dzieciom i młodzieży przygotować stroje oraz atrybuty wybranego świętego. W Procesji Świętości nie może zabraknąć także feretronów, figur lub obrazów świętego naszego patrona lub naszych ulubionych świętych. Szczegóły nabożeństwa znajdują się w artykule w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Tę formę modlitwy popiera papież Franciszek, który zachęca katolików do dawania świadectwa swojej wierze.
znicz6. Przestrzegamy i prosimy, aby nie wciągać dzieci i młodzieży w organizowanie Halloween, bo jest to przyjęte z kultów magicznych i satanistycznych. Jest to tradycja pogańska, która nie ma nic wspólnego czy to ze Wszystkimi Świętymi czy Dniem Zadusznym. „W Średniowieczu wierzono, że w nocy z 31 X na 1 XI światem rządzą czarownice, a przed ich piekielną mocą chroni zapalenie świecy w wydrążonej dyni, która stała się jakby symbolem (i zarazem rekwizytem zabawowym). Pozornie wszystko wygląda bardzo niewinnie „i wydaje się być jedynie np. zaspokojeniem potrzeby tajemniczości, czemu sprzyja m.in. przebieranie się za czarownicę, wampira, ducha czy diabła (wszystkie te postaci w tradycji europejskiej związane są z osobą szatana), bądź też zainteresowaniem rzeczami budzącymi lęk i grozę (zabawa w „strachy”). W efekcie jest to „gloryfikacja zła, przemocy i śmierci”. Halloween jako pogański obyczaj „promowany przez media i bezmyślną propagandę prowadzoną także w szkołach, obyczaj, który może zamazać chrześcijańską głębię uroczystości Wszystkich Świętych”1. Halloween, to „festiwal błazenady przed majestatem i tajemnicą śmierci jest wyrazem daleko posuniętej bezmyślności i głupoty. Atmosfera makabrycznych symboli zombie, kościotrupów, wyobrażonych demonów (…), mających rzekomo śmieszyć i straszyć, jest w najlepszym razie głupstwem. (…) To „żałosny regres w kierunku prymitywnych zabobonów”2.
7. Dziś pod kościołem w ramach Akcji Charytatywnej możemy spotkać ułanów, którzy proszą o wsparcie na prezenty dla św. Mikołaja. Będzie to „Dar Serca” dla dzieci niepełnosprawnych i chorych.
8. Komunikat dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku – do odczytania:
9. Komunikat Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt – do odczytania.

22 października 2016|