XXIX Niedziela zwykła – 16 października 2016.

sw-rita1. Dziś o godzinie 12.30 Msza święta, a po niej nabożeństwo do św. Rity. Zapraszamy i prosimy o przekazywanie intencji modlitewnych.
2. Także dziś na godzinę 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy dzieci, młodzież, wszystkich chętnych.
3. We wtorek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Modlimy się w intencji służby zdrowia. Wszystkich zainteresowanych prosimy na wspólną modlitwę różańcową, a potem na Mszę świętą.

sw-jan-pawel-ii-rozaniec4. W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, naszego rodaka. Jemu to Polska zawdzięcza bardzo wiele. On przekazał nam pewne drogowskazy życia, które nie w pełni są realizowane. Trzeba nam stale wracać do jego nauki, w oparciu o nie kształtować swoje sumienia i umysły.
5. Ks. proboszcz parafii Chrystusa Króla w Sanoku, Andrzej Szkoła, zaprasza nas na spotkanie ze św. Michałem Archaniołem w Figurze z Groty Objawień z Gargano, we Włoszech. Św. Michał gościł w naszej parafii trzy lata temu. Uroczystości rozpoczną się 28 października i trwać będą do dnia 30 października. Dokładny program jest wywieszony w gablotce parafialnej.
6. Dziękujemy serdecznie za ofiary pieniężne złożone w ubiegłą niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą młodzież z mniej zamożnych rodzin, aby mogła zdobyć odpowiednie wykształcenie. Ofiary te traktowane są jako „żywy pomnik Jana Pawła II”. Zebrano łącznie cztery tysiące osiemset pięćdziesiąt jeden złotych i 50 groszy. Ofiary te już zostały przekazane na tę Fundację.
crivelli-01-1007. Dziś zbieramy ofiary na pomnik św. Michała Archanioła, który stanie na Placu jego imienia. Św. Michał Archanioł jest patronem naszego miasta, a więc każdego z nas. Niech jego niejako fizyczna obecność przypomina nam, że w naszym życiu Pan Bóg winien być na pierwszym miejscu, o czym informuje nas samo imię „Michał”. Niech nam pomaga zwalczać zło, a prowadzi do Pana Boga. Niech pobudza nas do oddawania czci Aniołom, w tym naszym Aniołom Stróżom. Przypominamy także, że dnia 28 października, do parafii Chrystusa Króla w Sanoku, zawita św. Michał Archanioł w Figurze z Groty w Gargano, we Włoszech.
8. W najbliższą niedzielę (tj. 23 października), po mszy świętej o godz. 12:30 – w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, odbędzie się okolicznościowy Koncert Organowy w wykonaniu młodych organistów – uczniów sanockiej szkoły muzycznej. Będzie to wydarzenie inaugurujące Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym mieście. Podczas koncertu usłyszymy m. in. Utwory: Jana Sebastiana Bacha, Johanna Pachelbela, Gordona Young`a i Jehana Alaina. Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników muzyki organowej na to interesujące wydarzenie muzyczne.

15 października 2016|