Kapłani posługujący w parafii Przemienienia Pańskiego na przestrzeni lat

Kapłani posługujący w parafii Przemienienia Pańskiego na przestrzeni lat

od 1965 roku do 2019 roku  

  1.  ks. Adam Sudoł 14.06.1967-06.08.1995 ) proboszcz, dziekan, archiprezbiter, +14.11.2012
  2.  ks. Piotrowski Kazimierz (1967-1969) wikariusz
  3.  ks. Zagórski Stanisław (1967-1971) wikariusz
  4.  ks. Edward Skiba (Lipiec 1968-10.07.1969) wikariusz
  5.  ks. Stanisław Guzik (10.07.1968-10.07.1970) wikariusz
  6.  ks. Piotr Gunia (1969-1972) wikariusz
  7.  ks. Edward Stawarz (10.07.1970-01.07.1972) wikariusz
  8.  ks. prof. dr hab. Kazimierz Bełch (10.07.1971-13.07.1973) wikariusz
  9.  ks. Andrzej Bobola (25.08.1972-13.07.1976) wikariusz
  10.  ks. dr Stanisław Siara Siara (01.07.1972-24.06.1976) wikariusz
  11.  ks. Józef Gałuszka (13.07.1973-25.06.1974) wikariusz, + 15.09.1988
  12.  ks. Julian Bieleń (1974-1978) wikariusz
  13.  ks. Stanisław Sznajder (24.06.1976-14.06.1977) wikariusz
  14.  ks. Dominik Sitek (24.06.1976-30.06.1978) wikariusz, + 03.10.1990
  15.  ks. Zbigniew Grabowski (10.08.1978-1980) wikariusz
  16.  ks. Stanisław Płaza (1978-1981) wikariusz
  17.  ks. Mieczysław Mleczko (1979-1981) wikariusz
  18.  ks. Krzysztof Pacześniak (1979 – 24.03.1984, jako wikariusz, a następnie: Kapelan szpitala w Sanoku i rektor kaplicy św. Maksymiliana d0 2016)
  19.  ks. Wiesław Willer (15.06.1977 – 1979) wikariusz
  20.  ks. Stanisław Ruszała (1980 – 1983) wikariusz
  21.  ks. Tadeusz Potoczny (01.07.1981-30.06.1983) wikariusz
  22.  ks. Stanisław Kaszowski (1981-1983) wikariusz
  23.  ks. Andrzej Gil (1983-1984) wikariusz
  24.  ks. Zbigniew Mierzejewski (1983) wikariusz
  25.  ks. Tadeusz Niziołek (1983 – 1984) wikariusz
  26.  ks. Edward Sznaj (1984 – 1985) wikariusz
  27.  ks. Wiesław Mazur (1984 – 1985) wikariusz
  28.  ks. Jerzy Gwizdak (1988) wikariusz
  29.  ks. Ryszard Brzyski (01.07.1985 – 30.06.1987) wikariusz
  30.  ks. dr Edward Rusin (1987 – 1989) wikariusz
  31.  ks. Edward Ryfa (1987)
  32.  ks. Henryk Wilk (1978 -1987)
  33.  ks. Wiesław Buszta (1988-1989) wikariusz
  34.  ks. Henryk Hendzel (1989-1991) wikariusz
  35.  ks. Ludwik Pietrycha (1989-1992) wikariusz
  36.  ks. Czesław Rzeszut (1989)
  37.  ks. Zbigniew Skrabut (1991-1992) wikariusz
  38.  ks. Andrzej Gierczak (1992-1993) wikariusz
  39.  ks. Andrzej Szajnar (1992) wikariusz
  40.  ks. Wiesław Siwiec (1993-23.08.1996) wikariusz, a następnie od 23.08.1996 do 25.08.2007 katecheta I LO
  41.  ks. Tadeusz Urban (1993 – 22.08.1997) wikariusz
  42.  ks. Adam Szozda (1993- 22.08.1996) wikariusz
  43.  ks. Kazimierz Kawa (1993 – 22.08.1997) wikariusz
  44.  ks. dr hab. Jerzy Kułaczkowski (1993 – 1994) wikariusz
  45.  ks. Marian Burczyk (01.08.1995 – 17.10.1998) proboszcz, dziekan, prałat
  46.  ks. Jerzy Ossoliński (23.08.1996 – 22.08.1998) wikariusz
  47.  ks. Lucjan Pocałuń (23.08.1996 – 22.08.1998) wikariusz
  48.  ks. Leszek Wałczyk (23.08.1996-24.08.2000) wikariusz
  49.  ks. Jacek Rosół (23.08.1997 – 24.08.2001) wikariusz
  50.  ks. Jacek Wajda (23.08.1997 – 22.08.1998) wikariusz
  51.  ks. Robert Wyczawski (22.08.1998 – 30.06.2003) wikariusz
  52.  ks. Wiesław Marecki (22.08.1998 – 25.08.2000) wikariusz
  53.  ks. Dariusz Szczepański (22.08.1998 – 01.02.2002) wikariusz
  54.  ks. dr Andrzej Skiba (29.11.1998 – 2018) proboszcz, dziekan, prałat
  55.  ks. Janusz Wilusz (25.08.2000 – 2005) wikariusz
  56.  ks. Artur Janiec (25.08.2000 – 2005) wikariusz
  57.  ks. Wojciech Miś (24.08.2001 – 26.08.2003) wikariusz
  58.  ks. Mirosław Grendus (22.01.2002 – 08.07.2002) wikariusz i metodyk
  59.  ks. Jacenty Matuszewski (01.07.2002 – ; wikariusz, emeryt; zmarł po krótkiej chorobie: 22.08.2008)
  60.  ks. Tomasz Grzywna (30.06.2003 – +22.09.2017) wikariusz
  61.  ks. Ryszard Pelc (26.08.2003 – 2005) wikariusz
  62.  ks. Paweł Prajsnar (27.06.2005 – ) wikariusz
  63.  ks. Rafał Śliwa (27.06.2005 – ; wikariusz
  64.  ks. Ireneusz Drewniak (27.06.2005- ; wikariusz
  65.  ks. dr Konrad Dyrda (2008 – 2010) Rektorat;
  66.  ks. Grzegorz Socha (24.08.2008 – 22.08.2014) wikariusz
  67.  ks. Adam Mazurek (24.08.2008 – 23.08.2013) wikariusz
  68.  ks. dr Antoni Michno (24.08.2008 – 23.08.2010) wikariusz
  69.  ks. Janusz Kluz (23.08.2008 – 01.09.2010) wikariusz
  70.  ks. Paweł Kaszuba (lipiec – sierpień 2008)
  71.  ks. Mariusz Woźniczyszyn (24.08.2010 – 04.09.2013) wikariusz
  72.  ks. Sławomir Nowak (01.09.2010 – 25.08.2015) wikariusz
  73.  ks. Łukasz Piróg (25.08.2013 – 25.08.2018) wikariusz
  74.  ks. Tomasz Podolak (23.08.2014 – 25.08.2019) wikariusz
  75.  ks. Jan Wosiewicz (23.08.2014 – nadal) kapelan Szpitala, mieszka w rektoracie
  76.  ks. dr Grzegorz Delmanowicz (25.08.2015 – 24.08.2017) wikariusz
  77.  ks. Jacek Michno (20.08.2016 – 17.08.2019) rektor kościoła pw. Św. Maksymiliana
  78.  ks. Paweł Mendyk (25.08.2017 –  nadal) wikariusz
  79.  ks. Waldemar Gawron (Jako emerytowany kapłan diecezji sosnowieckiej pomaga nam od roku 2013, Mieszka na terenie parafii Chrystusa Króla)
  80.  ks. Zdzisław Daraż (od polowy października 2017 r. do lipca 2018 r., na zmianę wraz z bratem pomagał nam w pracy)
  81.  ks. Marian Daraż (Jak Brat Bliźniak)
  82.  ks. Jakub Fejkiel (26.08.2018 – nadal) wikariusz
  83.  ks. Mateusz Sławiński (26.08.2018 – nadal) wikariusz
  84.  ks. Marcin Janocha (25.08.2019  – nadal) wikariusz

na podstawie oprac. ks. prałata Andrzeja Skiby, Góra Przemienienia nr 5 (751), 4 lutego 2018 r.